Promosyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Promosyon sezonunda yada yıl içerisinde bir çok firma promosyon ürün yaptırmaktadır. Ancak gerek yeni promosyon yaptıran firmalar, gerekse daha önce yaptıran firmalar bir çok sorunla karşılaşmaktadır. Bu kısımda sizin en çok karşılaştığınız sorunlar ve bizim bu sorunlara verdiğimiz cevap ve firma güvencemizle ilgili bir çok bilgiye ulaşabileceksiniz.


Promosyon ürünlerin hepsine baskı uygulanabilmektedir. Hangi baskı tekniğinin uygulandığını www.pypromosyon.com/promosyon_baskisi_izmir.html adresimize tıklayarak inceleyebilirsiniz. Şimdi gelelim sorunuza dediğimiz gibi promosyon ürünleri çok farklı olduğu için yani metal yüzey, plastik yüzey, kağıt, karton, deri, sıvama, ahşap zeminler gibi. Bu zeminlerin hepsinin baskı boyasına karşı emiş gücü ve mukavemeti farklıdır. Yani metal kaleme yapılan baskı ile kuşe kağıda yapılan baskı aynı değildir. Hem metal kaleme baskı yapan makina farklıdır, hem de metal kalemin yüzeyi baskı uygulama şekli bakımından farklıdır. Dolayısı ile bir kaç farklı promosyon yaptırdığınızda bu promosyon ürünlerindeki baskı teknikleri, basılan makinalar ve basılan malzemenin cinsinde dolayı ton farklılıkları, emiş gücüne göre baskı kalitesi değişebilmektedir. By Promosyon olarak en verimli baskı kalitesini almanız için en kaliteli makinalarda en kaliteli boyaları kullanan en iyi ustalara sahip olduğumuzu belirtmek isteriz. Ayrıca baskı öncesi fazla adetlerde olan ürünler için numune hazırlamaktayız.

Bu soru tabii ki oldukça kapsamli bir soru ancak şu şekilde cevap verebiliriz. Metal yüzeylere lazer markalama yada uv baskı yapılmaktadır. Aynı teknik deri ve ahşap içinde geçerlidir. Kağıt yüzeylere serigrafi yada ofset baskı yapılmaktadır. Kalem, çakmak gibi plastik ürünlere ise hem serigrafi hemde tampon baskı yapılmaktadır. İçi oyuk olan ürünlerede damla etiket baskı yapılmaktadır. Özel üretilen ürünlerde ürün cinsine göre baskı yapılmaktadır. Ürünleri seçtikten sonra hangi baskının hangi ürün üzerinde daha iyi duracağını bize sormanızı tavsiye ederiz. Böylece istemeden hataya sebebiyet vermemiş ve baskı tekniğini bilmeden yanlış yönlendirilmiş olmazsınız. Her türlü baskı tekniğini kullanabilen firmamıza danışmadan promosyon ürün yaptırmayın ve baskısını görmeden karar vermeyin.

Şimdi bu soru çok güzel bir soru. Aynı ürünü farklı firmalarda görebilirsiniz. Ama aynı ürün olup olmadığını bilemezsiniz. Ürünün aynı olması için sadece dış görünüşünün değil kullanılan malzemenin ve yukarıda bahsettiğimiz gibi baskı kalitesinin de aynı olmasıdır. Promosyon ürünlerin bir çoğu yurtdışından getirilmektedir. Tabi sizinde malumunuz en ucuz fiyatlı promosyon ürünler arandığı için bazı sıkıntılarda beraberinde gelmektadir. Yani metal kaleme plastik iç yada uç takma gibi. Plastik kalemin içinin daha basit yapılması, ahşap görünümlü plastik yapılması, ekranda kağıtların kalitesinin belli olmaması ve bu nedenle size 350gr kuşe denmiş olsa bile daha farklı bir malzemeden üretilebilmesi gibi. Bu en önemli sorundur. Yani siz görüntüde gördüğünüz malzeme yerine daha adi bir malzemeyle karşılaşabilirsiniz. Yine size bilgisayar ekranından gönderilen maildeki görsel tasarımın rengine bakarak onay verirsiniz ancak aslında size gelen renk başkadır. İşte biz bu yüzden müşterilerimizin istemiş olduğu ürünün aslını kendilerine gösteriyor, kalitesini yakından görmelerini istiyoruz. Böylece neye para verdiklerini bilmelerini istiyoruz. Hem baskı olarak hemde ürün olarak gözünüzle görmenizi ve onaylamanızı istiyoruz. Bu açıdan internette her gördüğünüz fiyata aldanmayın. Her ürünün bir fiyatı vardır. Bir ürünün sadece fiyatına bakmak, doğabilecek bazı olumsuzlukları kabul etmek demektir. Bizden söylemesi.

Promosyon sezonunda yaptırılan promosyon ürünlerin teslimat ile ilgili çokça şikayet almaktayız. Bunun en önemli nedeni firmaların promosyon yaptırmak için yılın son ayını beklemeleri, promosyon yapan firmanın yetersizliği yada elinde üretebileceğinden çok iş olması ve gerçektern iyi bir promosyon firması olmamasından kaynaklanmaktadır. Promosyon dönemi dediğimiz yani yılbaşı sezonunda eylül, ekim ve kasım aylarında verilen siparişler çok erken tarihlerde teslim edilebilmektedir. Anca aralık ayında verilen siparişler yılbaşından sonraya kalmakta, özellikle takvim yaptıran firmalar bu konuda büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Bizim tavsiyemiz promosyon sezonunda aralık ayını beklemeden sipariş vermenizdir. Bu şekilde ürününüz hem daha kaliteli üretilebilir hemde sorunsuz ve zamanında teslim edilebilir. Promosyon sezonu dışında bu şekilde bir sıkıntı çok yaşanmamaktadır. Şimdi gelelim bize. By Promosyon ister promosyon sezonu, ister normal zamanlarda bile olsa müşterisini mahçup etmez ve belirlemiş oldukları zamanda işlerini taslim eder. Hatta bazan çok acil olan ürünler bile istenmektedir. Onları da gönül rahatlığı ile teslim etmektedir. Biz sözleşme imzalatır, ürünü gösterir, istenmesi durumunda numune hazırlar, böylece oluşabilecek sıkıntıları en aza indirmiş oluruz. Bizimle tanışmadan promosyon yaptırmayın.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki müşteri portföyünü ve promosyon vereceğiniz firmaları ve bu firmada çalışanları iyi analiz etmeli, her kesime hitap edebilen ve etkisi olan promosyonlar yaptırmalısınız. Yani bir firmadaki genel müdür ile depo sorumlusunu promosyon yaparken ayırmazsanız, yaptırdığınız promosyonlar boşa gider. Burada ki ayrımda kastım firmanızın o şirketteki görüştüğü kişileri öncelikli olarak saymak ve onların sizi hiç unutmayacağı, daima hatırlayacağı promosyonlar hazırlamanızdır. Bunu yaparken de kime hangi promosyonu verdiğinizi iyi analiz etmelisiniz. Yani depoda çalışan personele verdiğiniz promosyon ürünü ile idari kesimde çalışan kişilere verdiğiniz promosyon ürün farklı olmalıdır. Çünkü promosyonda amaç çok ürün yaptırmak, çok ürün dağıtmak yada çok para harcamak değil, nokta atışı ile size en iyi getiriyi sağlayabilecek, en etkili ürünü yaptırmak ve müşterilerinizi memnun etmektir. Bu yüzden bizimle çalışırsanız size bu konuda çok yardımcı olabiliriz.

Promosyon ürünler her yıl yenilenmekte ve fiyatları değişmektedir. Çalıştığınız firmadan çok memnunsanız sorun yok. Ama unutmayın ki biz de burdayız ve hizmetimiz çok iyi bazan en iyisine ulaşmak için en iyisi ile çalışmak gerekir. Siz firmanızı en iyisi olarak görebilirsiniz ama size zamanın en iyi hizmetini, en özel promosyon ürünlerini sunabiliyor mu? Sadece istediğiniz ürünü yapıp mı götürüyor. Alternatifler, farklı ürünler, farklı baskı teknikleri sunuyor mu? Cevabınız evetse o firmayı hiç bırakmayın. Hayırsa iletişim adresimizden biri arayın hemen...

Promosyon yaptırmak sadece yeni müşteri kazanmak için değil, mevcut müşterilerinizi elinizde tutmak ve onları hatırladığınızı belirtmek içindir. Her geçen gün artan rekabet koşullarında mevcut müşterilerinizi memnun etmek ve lede tutmak çok zordur. O açıdan onlarında gönlünü almak, kendinizi hatırlatmak ve hediyeleşmek insanlığın doğasında vardır. Siz mevcut müşterileriniz için ve yeni müşterileriniz için de promosyon yaptırın sonra pişman olmayın.

Promosyon sektöründe iyisiyle kötüsüyle 15 yılı geride bıraktık. Yeterince tecrube, bilgi ve birikime sahibiz. Hangi ürünün hangi firmalar için daha faydalı olabileceği, hangi ürünü neden yaptırmanız gerektiği, hangi baskı tekniğinin kullanılması gerektiği, hangi dönemlerde promosyon yaptırılması gerektiği, promosyonda geniş ürün yelpazesi ve yılların birikimi ile size bir telefon kadar yakınız.