<
Sepet 0
Alışveriş Sepetiniz

Toplam: 0 TL

Hesap Ayarlarınız

Sn. aşağıdan hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Bu güne kadar toplam 322.54 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Baskı Çeşitleri

PROMOSYON BASKI ÇEŞİTLERİ

Serigraf Baskı

Serigrafi baskı her türlü malzemeye ve her türlü yüzeye uygulanabilmektedir. Serigraf baskı tekniği ile yuvarlak baskılar yapılabilir. Aynı zamanda ofset baskı yapılamayan kumaş, metal, seramik ve cam gibi malzemelere baskı serigrafi ile yapılır. Serigrafi endüstrinin olmazsa olmazları arasına girmiştir. Bizim promosyon ürünlerimizde serigraf baskı tekniği çok önemli bir yer tutmaktadır. Geniş zeminli plastik ürünler, metal ürünler, kumaş ürünler serigrafi baskı tekniği ile basılmaktadır. Serigraf baskı tek renk tek renk olarak basılmaktadır. Serigraf tekniği bir çok promosyon malzemiemizde kullanılan baskı tekniğidir.

Ajandalar ve defterlerde, saatlerde, masa üstü ürünlerde, evrak çantaları, şemsiyeler, dijital ürünlerde, geri dönüşüm ürünlerinde, masa setlerinde, porselen ve seramik ürünlerindedir. Kalem setlerinin kutularında, mause pad, bardak altlığı, balonlar, açacaklar, plaketler, küllükler, fenerler, çakılar, aynalar, şapkalar, personel kıyafetleri, bez çantalar ve bir çok üründe kullanılmaktadır. Serigraf baskı tekniği, çok eski zamanlardan günümüze kadar gelen bir tekniktir. Bu teknikle bir çok promosyon ürünümüze baskı yapılabilmektedir. Serigraf baskı ile yapılan baskılar en çok tercih edilen baskılardır. Baskı yapılan alanın büyük olması, büyük zeminli ürünlerde baskı tekniğini kolaylaştırmıştır. Her promosyon ürünümüz düz, detaylı, ölçülü, değildir. Çeşitli ebatlarda ve ölçülerdeki promosyonlarımıza baskı serigraf baskı tekniği ile yapılmaktadır. Daha çok metal bir çerçeveye gerilen çeşitli türdeki polyesteripek kumaşının foto film emülsiyon denilen film tabakasıyla kaplanıp işıkta pozlanır. Sonra basılması gereken grafik, bu kumaşa bir şablon gibi çıkar. Işığa duyarlı bölgeler suyun yardımı ile boşaltılır ve hassas bir şablon oluşturulur. Bu işleme biz kalıp deriz. Hani kalıp parası dediğimiz işte bu ürünün bedelidir. Bu kalıp bir ragle dediğimiz alet yardımıyla baskı yapılır. Baskılar Kurumaya bıraklır. Bu şekilde baskılar bitirilmiş olur. Sizide İzmir gıda çarşındaki iş yerimize bekliyoruz.

 
Tampon Baskı

Tampon baskı yüzeyi düz olmayan ürünlere baskı yapabilme tekniğidir. Tampon baskı tekniği ile bombeli ürünler, plastik kalemler, yuvarlak ürünler zemini kalın olan malzemelere baskı yapılabilmektedir. Plastik kalemler tampon baskı yöntemi ile basılmaktaydı. Tek renk iki renk yada üç renk olarak basılabilmektedir. Ancak renkli baskı tekniği çıktıktan sonra plastik kalemlere renkli baskı tekniği ile baskı yapılmaya başlanmıştır. Ancak tek renk baskılar tampon baskıda daha az maliyetli olduğu için bu baskı tekniği kullanılmaktadır. Baskı tekniği çok zor olmasına ve uzun sürmesine rağmen yine de çok kullanılan tekniklerdendir. Tampon Baskı tekniği ile plastik kalemlik, kağatlık, masa saatleri ve plastik kalemler bu guruba dahil edilebilir. Tampon baskı ile yapılan baskılardır.  Kullanılan boya ve malzemeyle daha kalıcı hale gelebilir ve daha sağlıklı olabilir.

 
Sıcak Baskı

Sıcak Baskı; Promosyon ürünlerinden ajanda, organizer, defter, deri ürünler, çantalar, deri anahtarlıklar üzerine pres tekniği ile baskı yapmaktır. Baskısı yapılacak ürünün kalıbı çıkarılarak pres makinasına takılır. Makina ısıtılarak belli bir sıcaklığa çıktıktan sonra baskı yapılacak malzeme üzerine pres tekniği ile uygulama yapılır. Böylece deri yada eşdeğer ürünler üzerine çok güzel baskı yapılmış olur. Sıcak baskı tekniği; yeni yıl ürünü olan ve bütün yıl boyunca kullanılan ajandalar ve defterlere en sık yapılan baskıdır. Burada baskı tekniğini iyi bilen ustalarla çalışılmalıdır. Çünkü yapılan baskıda sıcaklık çok iyi ayarlanmalıdır. İstenilen sıcaklığa ulaşılmadan ve derinin hassasiyeti ayarlanmadan yapılan baskılar istenilen sonucu veremez. Sıcak baskı maliyeti diğer baskı tekniklerine göre biraz daha maliyetlidir. Sizleri de İzmir Gıda Çarşısındaki iş yerimize bekliyor. Ajanda modellerimizi incelemenizi, beğendiğiniz modellerin üzerine sıcak baskı tekniği ile baskılarınızı yapalım.

 
Lazer Baskı

Lazer Baskı; Özellikle cam, metal, ahşap, Pleksiglass ve benzeri ürünlerin üzerine lazer ışık gücü ile kazıma tekniğidir. Özellikle metal kalemlere, metal etiketlere, metal usb belleklere baskı yapılmaktadır. Promosyon ürünlerinin metal olanlarına lazer markalama yapılmaktadır. Lazer markalama tekniği metal yüzeye yansıtılan ışık sayesinde yapılmaktadır. Işığın seviyesini iyi ayarlamak gerekir. Çünkü bu şekilde yapılan baskı istenildiği gibi olmayabilir. Onun için yapılan baskı, hem işini bilen ustalar tarafından yapılmalı, hemde lazer markalama makinası kaliteli olmalıdır. Lazer markalama, ahşap ürünlerede uygulanmaktadır. Ahşap ürünlerin üzerine yine kazıma tekniği ile baskı yapılmaktadır. Pleksiglass malzemelerin kesiminde lazer kullanılmaktadır. Lazer markalama cam bardaklarda ve promosyon cam ürünlerde de kullanılmaktadır. Lazer markalama diğer baskı çeşitlerine göre daha maliyetlidir. Lazer karkalama ile metal kalemlere baskı yapılabilmektedir. Renkli metal kalemler üzerine yapılan kazıma ile altındaki renge göre baskı çıkmaktadır. Lazer kazıma tek tek isim yazımında kullanılan en uygun ve en etkili yöntemdir. Bu yöntemle, vip ürümlerin, kalem setlerinin, kartvizitliklerin ve buna benzer özel ürünlerin üzerine lazer kazıma ile isme özel baskı yapılabilmektedir. Sizde müşterilerinize sunacağınız özel ürünlerinizi lazer kazıma ile baskı yaptırabilir, metal kalemler, pleksiglass ürünler, ahşap ürünler, usb bellekler, cam ürünlerin daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz.

 
UV Baskı


2019 Promosyon baskı çeşitleri
UV baskı tekniği; teknolojinin gelişmesiyle beraber ortaya çıkan bir baskı çeşidi dir. Her ürüne belli bir kalınlığa kadar olmak koşulu ile renkli baskı yapabilen bir tekniktir. Özellikle kurumsal firmaların logo ve kurumsal renklere olan bağlılığından dolayı yoğun çalışmalar sonucunda uv baskı tekniği ortaya çıkmıştır. Zamanla promosyon ürünleri için küçük makinalar üretilerek büyük bir sorun çözülmüştür. Özellikle plastik ürünlere daha az maliyetle baskı yapabilen bu makinalar, metal, ahşap ve cam ürünlere de baskı yapabilmektedir. Renkli baskı tekniği ile artık bir kaç işlem yapmadan direk baskı yapılacak malzemeler makinalara dizilerek istenilen baskı yapılmaktadır. Bu teknik ilk başlarda çok pahalıya mal olsada artık promosyon ürünlerine baskı maliyetleri ciddi oranda düşmüştür. Kalemler, çakmaklar, flash bellekler bu ürünlere sadece bir kaç örnektir. Maliyetine çok takılmadan şık ve özel bir tasarımı baskıya aktarmak istiyorsanız renkli baskı tekniği tam size göre demektir.

 
Damla Baskı
2019 Promosyon baskı çeşitleri
Damla baskı yada diğer adıyla damla etiket; Çıkartma kağıda( arkası yapışkanlı olur) basılarak hazırlanmaktadır. Genelde epoksi olarak malzemenin üzerine dökülür. Yarım kesim yapılır. Malzeme yarım kesime gelince donar ve damla etiket ortaya çıkar. Adından da anlaşılacağı üzere damla gibilir. Özellikle promosyon sektöründe kalemlere, anahtarlıkların boş kısınlarına çokça uygulanmaktadır. Çok maliyetli olmayan bir baskı çeşididir. Bu ürünlerde logosunu renkli kullanmak isteyenlerin en çoktercih ettikleri yöntem damla etiket baskısıdır.

 
Ofset Baskı


2019 Promosyon baskı çeşitleri
Ofset Baskı tekniği; özellikle renkli baskı yapılan ürünler de yada tek renk ama ebadı ve özelliği itibarı ile kağıt kullanılması zorunlu olan işlerde tercih edilmektedir. Sitemizde bulunan ürünlerden kraft ve karton çantalar zaten ofset baskı mantığı ile basılmaktadır. Karton çanta zaten ofset baskı ile basılmaktadır. Ancak kraft çantada ilk defa Türkiye'de kullanılan yeni bir teknik ile ofset baskı mantığında kullanılmaktadır. Yine saatlerin kadranlarının bir bölümü ofset baskı tekniği ile basılmaktadır.

Eğer kadran aralığı yeterli ise az adetli saatlerde dijital baskı yapılmaktadır. Yine plastik termosların dışlarına konulan kağıtlar, oto kokuları, mause padler ve bardak altlığı gibi ürünlerin bazıları ofset baskı tekniği ile basılmaktadır. Ofset baskı tekniği; Matbaalarda kalıp çekilerek kağıt üzerine bu kalıplar sayesinde baskı yapılması tekniğidir. Burada ister renkli isterseniz tek renk baskı yapılabilmektedir. Adetleri az olan işlerde ofset baskı maliyetlidir. Ancak fazla adetliişlerde ise daha karlıdır. Ofset baskısı günümüzde promosyon ürünlerine daha çok tercih edilir duruma gelmiştir. Özellikle yılbaşı takvim, ajanda ve defter basımında tamamen ofset mantığı kullanılmaktadır.

Promosyonlarınızı ister ofset baskı tekniği isterseniz diğer baskı teknikleri ile basalım istediğiniz kaliteye mutlaka ulaşırsınız. By promosyon izmir olarak; Baskı öncesi, baskı esnasında ve baskı sonrası her türlü hizmeti sizlere sunmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Promosyon ürünleri İzmir'de bütün promosyon baskı tçeşitleri izmir tekniklerinde mantık aynı olmasına rağmen basılacak ürün yada basılacak elemanlardan dolayı bu baskı çeşitleri geliştirilmiştir. Ofset baskı sistemi, takvimlerde çok ça tercih edilmektedir. Ürünlerinizin ofset baskılarını, renkli, beş renkli, uv renkli makinalarda yapmaktayız.

SİZİ KAHVE İÇMEYE BEKLİYORUZ…

 

Mavi Yeşil Ajans’a; web sitelerimizden ister formla, ister telefonla ulaşabilir, dilerseniz İzmir Yenişehir Gıda Çarşısında Ajansımızı ziyaret ederek hem kahvenizi yudumlarken hem de ekibimizle tanışarak reklam konusunda dilediğiniz bilgiye sahip olabilirsiniz. Promosyon baskı çeşitleri İzmir için sizi de ajansımıza bekliyoruz. Unutmayın her zaman her işi yapabilecek birileri mutlaka vardır. Ancak bu sizin arzu ettiğiniz sonuçla bitmeyebilir. İşinizi doğru ellere bırakın sizde rahat edin bizde…

BEKLİYORUZ....

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

Kolay alışveriş ve Uygun Ödeme Seçenekleri!

Pratik ve hızlı alışveriş yapabilmeniz için tasarımımız profesyonel ekipler tarafından yönetilmektedir. Ürünlerimiz sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda, kullanıcı testlerinden geçerek sunulmaktadır. Doğru yönlendirme ile aramış olduğunuz ürüne, hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktayız. Satın almak istediğiniz ürüne kolaylıkla ulaşabilir ve en uygun ödeme seçeneğini seçerek alışverişinizi sonlandırabilirsiniz.

1202/2 Sk. No:80/L Temsil Plaza Yenişehir / Konak / İZMİR

02324620743
bilgi@maviyesilajans.com
Online İşlemler

E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya`da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır..

TABELA TABELACI

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.